Eksplozja medycyny estetycznej

Dawniej o operacjach plastycznych czytałyśmy lub słyszałyśmy raptem w kontekście osobistości filmu bądź piosenkarek jakie powiększały sobie czy wygładzały to i owo żeby być bardziej pociągające dla ich entuzjastów, którzy częstokroć spostrzegali je wyłącznie w kontekście urody. Aktualnie zabiegi medycyny plastycznej zataczają coraz rozleglejsze kręgi, poddają się im zwyczajne dziewczyny, jakie pod permanentnym wpływem misternie zmanipulowanych fotografii atrakcyjnych pań z okładek magazynów kobiecych, reklam oraz filmów dążą do tego by się prezentować podobnie jak one. Utwierdzany latami wizerunek kobiety doskonałej sprawia, że mężczyźni mają jeszcze większe życzenia, zaś na pewno tak nam się zdaje trwając w nierzeczywistym świecie sterowanym przez media.

Medycyna plastyczna jest obecnie jedną z eksplozywnie rozwijających się gałęzi medycyny w ogóle. Z jej posług korzystają już nie jedynie sławy czy osoby zamożne lecz i zwykłe gospodynie domowe oraz asystentki, jakie dążą do tego by ulepszyć urodę dla awansu, dla kochanka, dla własnej samooceny. Natomiast zmienić można dzisiaj niemal cokolwiek. Pewne zabiegi prowadzi się prawie bezboleśnie, inne domagają się wymyślnych operacji jak również długookresowego okresu przychodzenia do siebie. Jedynymi z najpospolitszych zabiegów upiększających jest rozjaśnianie zębów oraz rozciąganie ust. Szczególnie to drugie potrafi być stosunkowo groźne gdyż botoks używany do zwiększania ust jest związkiem toksycznym, porażającym mięśnie. Dla oszczędności poszczególni niezbyt roztropni ludzie decydują się na przeprowadzenie tego rodzaju zabiegu na własną rękę ryzykując niepowetowane zmiany wywoływane specyfikami nieznanego źródła zdobywanymi w necie.

Operacje plastyczne zdobyły sławę zwłaszcza za sprawą poprawiania piersi, którym poddawały się wielokrotnie aktorki oraz gwiazdy telewizji. Dziś coraz szerszą sławą cieszą się zabiegi zwiększania pośladków, zwłaszcza w Południowej Ameryce, gdzie utrzymuje się że kobieta seksowna to taka z pełną pupą. W pewnych państwach południowoamerykańskich chirurgia plastyczna jest ogromnie rozpowszechniona, do krajów podobnych zalicza się sławna z przepięknych pań Wenezuela. Podobnie w Azji nastąpił znaczny rozwój realizowania operacji plastycznych, przede wszystkim w Korei Południowej i w Chinach. Dziewczyny na całym świecie chcą poczuć się piękne, niejednokrotnie z narażeniem swego zdrowia, w popędzie za zachwalanymi wzorami, jakie przeciętnie są wyłącznie efektem pracy speców od reklamy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.